AZDAVAY BELEDİYESİ

Festivallerimiz9 Ağustos 2013,Cuma günü Eskişehir Kültür Derneği Mehteran Takımının İlçe içerisinde Marşlı yürüyüşlerinin ardından Suğla Yaylasına geçilerek saat 17:00’de misafirlerimiz, ilçe halkımız ve kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katıldığı Bayramlaşma yapılmıştır.
 
Bayramlaşmadan sonra Festival açılışı Mehteran Takımının ilgi çekici konserleriyle başladı. Mehteran Takımı gösterilerini sunduktan sonra Belediye Başkanımız Osman Nuri CİVELEK, Çanakkale ruhunu tekrar hatırlatan konser için Mehteran takımına teşekkür ederek hediyelerini sundu. Mehteran  Takımı da Başkanımıza kendi hediyelerini sundular.
 
Ardından Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibinin sunduğu Folklor ziyafetiyle halkımız coşmuştur. Belediye Başkanım Osman Nuri CİVELEK Folklor Ekibine gösterileri için teşekkür ederek plaketlerini verirken istedikleri bir tarihte istedikleri bir yere bir haftalığına bütün masrafları belediyemize ait olmak üzere Kültür gezisi hediye ettiğini söyledi.
 
Folklor gösterilerinin ardından protokol konuşmaları yapılmıştır. Sırasıyla Belediye Başkanımız Osman Nuri CİVELEK, Kaymakamımız Osman DOĞRAMACI, Milletvekilimiz Hakkı KÖYLÜ Festivalimize katılan coşkulu halkımıza seslenmişlerdir.
 
Protokol konuşmalarından sonra Selen Konseri yapılmıştır. Selen konserinden sonra en iyi bal yarışmasında dereceye giren yarışmacılardan 1.olan yarışmacı Fahri BAĞŞİ’ye Milletvekilimiz Hakkı KÖYLÜ, 2.olan yarışmacı Hüseyin ÜRE’ye Kaymakamımız Osman DOĞRAMACI, 3.olan yarışmacı Mehmet SUCU’ya Belediye Başkanımız Osman Nuri CİVELEK hediyelerini vermiştir.
 
Ödül töreninden sonra Melis konser vermiştir.
 
Melis konserinden sonra Bal Ağası seçiminde kıran kırana geçen artırmada ilçemizde işletmesi bulunan Urşan Tekstil Firmasının sahibi Sait TURCİHAN ikinci kez Festival Bal Ağası seçilmiştir.
 
Bal Ağası seçiminin ardından ünlü Bestekar ve Sanatçı Hakkı BULUT konserinin ardından Cuma günkü program son bulmuştur.
 
10 Ağustos 2013,Cumartesi günü müzik yayını çeşitli aktivitelerin ardından Orhan CANAYAKIN konser vermiştir.
 
Orhan CANAYAKIN’ın coşkulu konserinin ardından Festivalimizin en ilgi çeken yarışmalarından olan Bal güzeli seçimine geçilmiştir. 13 tane birbirinden güzel yarışmacılarımız arasından seçim yapan jüri üyelerimiz ilk üçü zorlanarak belirlemiştir. Tüm katılımcılara hediye verilen yarışma sonunda 1.olan yarışmacı Dilek ÇİLEK’in hediyesini Kaymakamımız Osman DOĞRAMACI,  2.olan yarışmacı Duygu SARGUT’un hediyesini İlçe Jandarma Komutanımız Sinan TANIR, 3.olan yarışmacı Betül UZUN’un hediyesini de Belediye Başkanımız Osman Nuri CİVELEK vermişlerdir.
 
Bal güzeli seçiminden sonra Berna BAŞEL konser vermiştir.
 
Berna BAŞEL konserini tamamladıktan sonra Yusuf GÜNEY’in sahne almasıyla konser alanında iğne atmasan yere düşmeyecek şekilde bir kalabalık topluluğuna müzik ziyafeti verilmiştir. Sürekli istek alan şarkıcı konserini  uzatarak sahnesini tamamlamıştır.
 
Yusuf GÜNEY konserinin ardından Cumartesi günkü program sona ermiştir.
 
11 Ağustos 2013,Pazar günü gün boyu müzik ve eğlence programıyla Festival alanında serbest piknik yapılmış olup, Çatak Kanyonu,Azdavay Şelalesi ve Medil Mağarasına Özel Geziler düzenlenmiştir.

ZİYARETLER

Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ONLİNE

BUGÜN

DÜN

TOPLAM ZİYARETÇİ