AZDAVAY BELEDİYESİ

Haberler     İlk emri "oku" olan Yüce Dinimiz İslam’ın müntesipleri olarak nesillerimize okumayı, yazmayı ve anlamayı öğreten, Eğitim ve Öğretim alanında Peygamber Efendimizin yegâne mirasçıları, Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal ATATÜRK 'ün gösterdiği hedef doğrultusunda ilim ve irfan saçan, eğitimi en zor ve uzun olan insanı yetiştirme, milletlerin geleceğini belirleme sanatının baş mimarı olan çok kıymetli öğretmenlerimizin 'Öğretmenler Günü' tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de düzenlenen törenle kutlandı.

      İlk tören Hükümet Binası önünde saat 14.00’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunması ile son buldu.

     Öğretmenler Günü Kutlama Programı saat 14.30’da Belediyemiz Eko Turizm Toplantı Salonunda düzenlenen programla devam etti. Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ’ın öğretmenler günü mesajının okunmasının ardından, mesleğe yeni giren öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten kompozisyon ve şiirler okundu. Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin etmesi ve öğrenci korosu ile devam eden program video gösteriminin ardında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ile son buldu.

ZİYARETLER

Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ONLİNE

BUGÜN

DÜN

TOPLAM ZİYARETÇİ