AZDAVAY BELEDİYESİ

EtkinliklerKastamonu Valiliği, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği, 15.05.2015 tarihinde 18.00’da protokol startıyla başlayan Doğu Avrupa  Enduro Şampiyonası, 17.05.2015 tarihinde ödül töreni ile son buldu.

Kastamonu Azdavay ilçesi Suğla Yaylasında düzenlenen Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ödül törenine,  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Eşi Aysel GÜNAYDIN, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk BAL, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Seyit AYDIN, Azdavay Kaymakam Ali GÜNER, Belediye Başkanımız Osman Nuri CİVELEK, Çevre İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus UÇAR,  Kamu Kurum Amirleri ve çok sayıda spor sever katıldı.

Ödül töreni öncesi gerek yurt dışından,  gerekse Türkiye genelinden gelen sporcular Kastamonu Azdavay ilçesi Suğla Yaylasında düzenlenen bu yarışmanın çok iyi geçtiğini,  başta Sayın Valimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, Dünya Şampiyonasının da bu parkurda olmasını arzu  istediklerini söylediler.

Yarışmaya  katılan  bütün sporculara çok teşekkür eden,  Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN;  “Azdavay Kastamonu’muzun çok şirin bir ilçesi. Tüm ilçelerimizin olduğu gibi Azdavay’da doğal güzelliklere sahip.  Önemli olan bu güzellikleri insanlarla paylaşabilmek. Tabi bunu da Turizmle, sporla yapmak çok kolay bir yol. Bizde Turizm alanında, hem de spor alanında önemli yatırımlar yapıyoruz. Geçen sene burada Türkiye Şampiyonası düzenledik, şimdi de uluslararası bir yarışma düzenledik. Tabi başta büyük emeği olan Sayın Spor Bakanımıza, federasyon başkanımıza, ilçe kaymakamımıza ve belediye başkanımıza, federasyon yetkililerine teşekkür etmek isterim. İlimize  bir  yıl gibi kısa bir zaman içersinde uluslararası yarışların yapılabileceği bir parkur kazandırdılar. Bundan sonra gerek ulusal, gerekse uluslararası yarışmaları da burada yaparak hem ilimizi tanıtacağız, hem sporcularımızı  ağırlayarak bu sporun Kastamonu’da tanıtılması ve sevilmesi için çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri CİVELEK konuşmasında; “Ülkemizin 81 ilinden gelen sporcularımız, Dünyanın 7 ülkesinden gelen sporcularımızla birlikte, Azdavaylıları, bütün Kastamonuluları buluşturan Sayın  Valimize şükranlarımı sunuyor, sporcu olarak katılımlarıyla Avrupa’nın en fazla katılımını Azdavay’da gerçekleştiren çok değerli sporcularımıza hoş geldiniz demek istiyorum. Bu şampiyona Sayın Valimizin destekleriyle, öncülüğüyle gerçekleştirildi. Ben emeği geçen herkese  teşekkür etmek isterim.  Ben inanıyorum ki  İlçemizde Sayın Valimizin destekleriyle, bir Dünya Şampiyonası gerçekleşecektir” dedi.

Azdavay Suğla Yaylasında gerçekleştirilen Doğu Avrupa Şampiyonasına Türkiye, İngiltere, Avusturya, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, İran ve Karadağ ülkelerinden yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk BAL, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit AYDIN, Kaymakam Ali GÜNER, Belediye Başkanı Osman Nuri CİVELEK, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus UÇAR, tarafından verildi.

 


Videolar

ZİYARETLER

Sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ONLİNE

BUGÜN

DÜN

TOPLAM ZİYARETÇİ