Azdavay Belediyesi
BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ
Geri

OSMAN NURİ CİVELEK


Doğum Yeri  Azdavay
Doğum Tarihi  20.03.1966
Medeni Durum Evli, 3 çocuk babası
Eğitim

Kayabaşı İlkokulu,Azdavay İmam Hatip Lisesi, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Mesleki Kariyer Öğretmenlik,Müdür Yardımcılığı,Müdür Baş Yardımcılığı ve Belediye Başkanlığı
Askerlik Erzincan'da kısa dönem olarak.
Yabancı Dil İyi derece İngilizce, orta derece Arapça
 
1966 Yılı Azdavay doğumlu olan Osman Nuri CİVELEK, ilk ve orta öğrenimini Azdavay da, yüksek öğrenimini de Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra 22.01.1992 yılında Antalya Serik ilçesi Belek Turizm Beldesi Dikmen İlköğretim Okulunda öğretmen olarak göreve başladı. Bu sırada Erzincan'da vatani görevini tamamladı. Ayni okulda yedi yıl çalışmakla birlikte Dünya Turizminin merkezlerinden birinde çalışmayı fırsat bilip Turizm ile ilgili birçok araştırma, inceleme ve deneyim fırsatı buldu. 1998 yılının Kasım ayında kendi isteği ile Azdavay 75.Yıl Cumhuriyet Pansiyonlu İlköğretim Okuluna tayin oldu. Aynı okulda öğretmenlik, iki yıl müdür yardımcılığı ve iki yıl da müdür baş yardımcılığı görevinde bulundu.
 
Görev vizyonu daima elinden gelenin en iyisini yapmak olmuştur. Halka hizmet Hakka hizmettir adına 2004 Yılında çok sevdiği öğretmenlik mesleğinden ayrılarak Belediye Başkanlığına aday olup, seçilerek göreve başlamıştır.  
 
Evli ve üç çocuk babası olan Sayın Osman Nuri CİVELEK, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde  Adalet ve Kalkınma Partisinden  %69 oy oranı ile Belediye Başkanlığını kazanmış, 2009 ve 2014 yıllarındaki yerel seçimleri de kazanarak Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2019 yılı yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden yeniden aday olması neticesinde 4. Dönem kesintisiz olarak Azdavay Belediye Başkanlığı'nı kazanıp halen görevini yürütmektedir.