Azdavay Belediyesi
Azdavay Belediyesi'ne Hareketlilik Ödülü
Geri
Azdavay Belediyesi
01.06.2022

DOĞA TURİZMİNDE MARKA ŞEHİR AZDAVAY,

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI 2020 ULUSAL ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

      Avrupa Hareketlilik Haftasına en aktif katılımı sağlayarak Avrupa Hareketlilik Haftası 2020 Ulusal Ödüllerini kazanan belediyeler belli oldu. Avrupa Hareketlilik Haftasına bu yıl dünyada en yüksek katılımı gösteren ülke 551 belediye ile Türkiye oldu.

    Türkiye Belediyeler Birliği, belediyelerin bu özverili çalışmalarını desteklemek ve diğer belediyeleri de teşvik etmek amacıyla 2020 yılında da en hareketli belediyeleri ödüllendirdi.

     Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan V. Prof. Dr. Şükrü Karatepe başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Sektörel Politikalar Daire Başkanı Burcu Altınordu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Duman, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ulaştırma ve Altyapı Yatırımları Sektör Yöneticisi Akif Türkel ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’nin katılımlarıyla oluşan Jüri,  25 Kasım’da toplanarak belediyelerin hafta kapsamındaki çalışmalarını değerlendirdi.

     Yapılan değerlendirmeler sonucunda “Avrupa Hareketlilik Haftası Faaliyetleri”, “Kalıcı Önlemler” ve “22 Eylül Arabasız Gün” kıstaslarını yerine getiren ve hareketlilik.tbb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapan 51 belediye arasından; Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Uşak Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, İspir Belediyesi, Safranbolu Belediyesi ve AZDAVAY BELEDİYESİ  olmak üzere toplam 9 belediye ödüle layık görüldü.

DOĞA TURİZMİNDE MARKA ŞEHİR AZDAVAY..!

Osman Nuri CİVELEK

Belediye Başkanı